Sports Schedule

Check out our offerings for free swimming and outdoor group classes/fitness hours. In addition, the Fitness is also open indoors.

 

Sports Schedule

Skip Calendar
Previous days
Thu 21 Oct
Fri 22 Oct
Sat 23 Oct
Sun 24 Oct
Mon 25 Oct
Tue 26 Oct
Wed 27 Oct
Zaalvoetbal
17:30 - 20:00
Hall 1
free training
18:30 - 20:00
Dojo
waterpolo men
18:45 - 20:45
Swimmingpool A
Basketbal
19:00 - 20:00
Hall 2B
hockey
19:00 - 22:00
Hockey Field Water
hockey
19:00 - 22:00
Hockey Field Sand
Badminton
20:00 - 23:30
Hall 1
turnen
20:00 - 22:00
Gymnasium
Basketbal
20:00 - 23:30
Hall 2
BJJ beginners Samourais
20:30 - 22:00
Dojo
waterpolo men
20:45 - 22:30
Swimmingpool A
aerial silks/hoop
17:00 - 19:00
Gymnasium
Zaalhandbal
17:30 - 20:00
Hall 1
Taekwondo
18:00 - 19:30
Dojo
hockey
19:00 - 22:00
Hockey Field Water
Survival Run
19:00 - 20:30
Outdoor Construction
kano
19:00 - 20:30
Swimmingpool A
turnen
19:00 - 21:00
Gymnasium
Kickboxing Introduction Open
19:30 - 21:00
Dojo
Basketbal
19:30 - 21:00
Hall 2B
Survival Run
21:00 - 23:00
Gymnasium
Mix and Meet badminton
9:00 - 11:00
Hall 2
aerial silks/hoop
14:00 - 15:00
Gymnasium
free training
16:00 - 17:30
Dojo
Survival Run
9:00 - 12:00
Outdoor Construction
Mix and Meet badminton
9:00 - 11:00
Hall 1
Taekwondo
11:00 - 13:00
Dojo
Volleybal
17:00 - 23:30
Hall 2B
Zaalvoetbal
17:30 - 19:00
Hall 1
Nayade competition
18:30 - 19:30
Swimmingpool A
intermediate 1
18:30 - 20:00
Paalfitness Studio
hockey
19:00 - 22:00
Hockey Field Water
Survival Run
19:00 - 20:30
Outdoor Construction
clubavond golf
19:00 - 21:00
Golf Course
Taekwondo
19:00 - 20:30
Hall 1
hockey
19:30 - 23:00
Hockey Field Sand
Nayade competition
19:30 - 20:30
Swimmingpool A
climbing beginners
19:30 - 22:00
Klimhal Neoliet Eindhoven Zuid
Zaalvoetbal
20:00 - 21:30
Hall 2A
aerial silks/hoop
20:00 - 21:00
Gymnasium
intermediate 1
20:00 - 21:00
Paalfitness Studio
Badminton
20:30 - 23:30
Hall 1
kano
20:30 - 22:00
Swimmingpool A
Judo
20:30 - 23:00
Dojo
intermediate 1
21:00 - 22:00
Paalfitness Studio
Boxing
22:00 - 23:30
Gymnasium
Nayade competition
6:30 - 8:30
Swimmingpool A
Kickboxing
17:30 - 19:00
Hall 2B
BJJ beginners Samourais
18:00 - 19:30
Dojo
Volleybal
18:30 - 23:30
Hall 1
waterpolo men
18:30 - 20:00
Swimmingpool A
hockey
19:00 - 22:00
Hockey Field Water
hockey
19:00 - 22:00
Hockey Field Sand
Basketbal
19:00 - 20:00
Hall 2B
Basketbal
20:00 - 23:30
Hall 2
intermediate 1
20:00 - 21:00
Paalfitness Studio
paardrijden/horseback riding
20:00 - 22:00
Manege Sonniushof
waterpolo men
20:00 - 22:00
Swimmingpool A
free training
20:00 - 21:30
Dojo
Oktobertoernooi
21:30 - 23:00
Gymnasium
free training
21:30 - 22:30
Dojo
interne zaalvoetbalcompetitie
12:00 - 13:30
Hall 1
interne zaalvoetbalcompetitie
17:00 - 19:30
Hall 1
interne zaalvoetbalcompetitie
17:00 - 19:30
Hall 1
hockey
17:30 - 22:00
Hockey Field Water
Cheerleading
17:30 - 19:00
Dojo
intermediate 1
18:30 - 20:00
Paalfitness Studio
Survival Run
18:45 - 20:30
Outdoor Construction
hockey
19:00 - 22:00
Hockey Field Sand
clubavond golf
19:00 - 21:00
Golf Course
Nayade competition
19:00 - 20:00
Swimmingpool A
paardrijden/horseback riding
19:00 - 21:00
Manege Sonniushof
Judo
19:00 - 20:30
Dojo
Volleybal
19:30 - 23:00
Hall 1
advanced
20:00 - 21:00
Paalfitness Studio
Zaalvoetbal
20:00 - 21:30
Hall 2
Nayade competition
20:00 - 21:30
Swimmingpool A
intermediate 1
21:00 - 22:00
Paalfitness Studio
aerial silks/hoop
22:00 - 23:00
Gymnasium
Next days
Back to Calendar